1 grudnia w Schaumburgu zostal rozegrany ostatni w tym roku polonijny turniej tenisa stołowego PACBA OPEN 2013. Jak zwykle turniej cieszył się ogromną popularnością.  Już  na trzy tygodnie przed  rozpoczęciem turnieju wszystkie miejsca były zajęte. Do zawodów zgłosiło się 67 uczestników. Zanim przystąpiliśmy do rozgrywek, kilka słów do zawodników I kibiców wygłosił prezes PACBA -głównego sponsora  turnieju- pan Piotr  Wyszkowski. Zmagania naszych tenisistów stołowych rozpoczeły się o godzinie 15:30, a zakończyły tuż przed godziną 10 PM. Pierwsza faza rozgrywek odbywała się systemem grupowym. Z każdej grupy do dalszej części turnieju awansowało po dwóch najlepszych zawodników. Następnie obowiązywał system pucharowy, czyli przegrywający odpada.

Najlepsi zawodnicy w kategorii amatorskiej i średniozaawansowanej otrzymali pamiątkowe puchary. Natomiast trzech pierwszych zawodników w kategorii zaawansowanej otrzymało nagrody pieniężne.

Turniej ten to nie tylko zmagania sportowe, ale również możliwość nawiązania nowych znajomości i kontaktów. Jest to sposób na integracje polonjnej społeczności. Rozmowom, śmiechom i dowcipkowaniu podczas trwania całego turnieju nie było końca. Wszyscy uczestnicy mieli znakomite humory.

Dziękuję naszym sponsorom . Szczególnie PACBA i jej prezesowi panu Piotrowi Wyszkowskiemu oraz Adamowi Grabowskiemu , Firmie Darpet Inc., firmie PolDoor, oraz WDT.

Specjalne podziękowania kieruję do Jerzego Ucińskiego z PACBA, który w dużej mierze przyczynił się do organizacji tego turnieju.

Dziękuję też polonijnym mediom za sponsorowanie medialne oraz nagłośnienie turnieju.

Końcowa klasyfikacja PACBA OPEN 2013:

Kategoria amatorska:

1.  Eryk Emilianowicz

2.  Piotr Zając

3.  Józef Markowicz

4.  Stanisław Głowik

Kategoria średniozaawansowana:

1.   Stanisław Michalak

2.   Jacek Banach

3.   Marian Piwowarczyk

Kategoria zaawansowana:

1.   Artur Kurek

2.    Wojciech Wolski

3.    Viktor Bedrichuk

4.    Igor Iurchuk

 

Zdjecia z PACBA OPEN 2013 na stronie:

http://s1288.photobucket.com/ albums/b494/wojtekwo/